چاپ
ارسال به دوست

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مزرعه پرورش میگوی شور اول در بندرعباس

همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور به استان هرمزگان، وزیر جهاد کشاورزی، مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان و جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مزرعه ۲۰۰ هکتاری پرورش میگوی شور اول در بندرعباس بازدید کردند .

مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان گفت: اجرای طرح مراقبت فعال بیماری‌های میگو با هدف ارزیابی بهداشتی واحدهای پرورش میگوی استان، بازدید و بررسی وضعیت بهداشتی مزارع پرورش میگو توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی انجام می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت های خوب شیلات هرمزگان بر افزایش ایمنی و بهداشت در مقابل بیماری های آبزیان با توجه به ارتقای ظرفیت های تولیدی شیلات در استان تأکید کرد و گفت: بهداشت و سلامت تولید و حفظ این مهم در مزارع میگو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


محمود حجتی با اشاره به حضور مسئول فنی و دامپزشک در این مزارع گفت: استاندارد های لازم در مزارع استان رعایت شده که باید این مهم همواره بروز رسانی و ارتقاء یابد.


وزیر جهاد کشاورزی گفت: درراستای تقویت بخش شیلات و با توجه به ظرفیت های موجود، استان هرمزگان به مرکز صادرات آبزیان به کشورهای جهان تبدیل می شود.


در این بازدید، مدیرکل دامپزشکی استان هرمزگان اظهار داشت: با حضور کارشناسان دامپزشکی، کنترل ورود پست لارو به مزارع ، بکارگیری مسئول فنی و بهداشتی در مراکز مذکور ، نظارت بر آماده سازی استخرها ، ذخیره­سازی مناسب پست لاروها در سایت نمونه برداری از جمله اقداماتی است که در طول دوره پرورش انجام می شود .


وی افزود: هرمزگان دارای اراضی مستعد پرورش میگو است و سالانه چندین هزار تن میگو در این استان برداشت شده و صادر می گردد .


وی خاطر نشان کرد: استان هرمزگان دارای رتبه نخست پرورش میگو در کشور است و از کشورهای آسیا شرقی و اروپا متقاضی میگوی این استان هستند .


در ادامه این بازدیدها، شرکت عمل آوری پارس آبزیان رسول (بسته بندی و فرآوری آبزیان«ماهی و میگو») با اشتغال زایی مستقیم ۱۵۰نفر در شهرک صنعتی گمبرون با متراژ۱۷هزار و هشت متر طول با ظرفیت ۱۰۰ تن انجماد سریع در روز به بهره برداری رسید.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٣٣٤٣/
  • ١١:١٩ - چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧/
  • تعداد بازدید: 238
کلید واژه ها

خروج