چاپ
ارسال به دوست

تشکیل اکیپ های عملیاتی نظارتی دامپزشکی و آمادگی اجرای طرح بازرسی ویژه عید سعید قربان

ارائه خدمات نظارتی توسط اکیپ های عملیاتی دامپزشکی استان هرمزگان در روز عید سعید قربان

معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان از ارائه خدمات نظارتی اکیپ های عملیاتی اداره کل دامپزشکی در روز عید سعید قربان در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، دکتر کامبیز امجدی، معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ذی الحجه و ایام حج، از برنامه ریزی و تشکیل اکیپ های نظارتی دامپزشکی و آمادگی لازم جهت اجرای طرح نظارت بهداشتی ویژه عید سعید قربان، خبر داد.

وی اظهار داشت: در راستای کنترل بهداشتی کشتار و حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت، دام های قربانی و تأمین بهداشت عمومی، اداره کل دامپزشکی در سطح استان به طور فعال با تعداد 13 اکیپ ثابت و 15 اکیپ سیار مشتمل بر 15 نفر دکتر دامپزشک، 27 نفر بازرس بهداشت گوشت و 16 نفر ناظر ذبح شرعی در روز عید سعید قربان و یک روز قبل از آن در کشتارگاه ها، ادارات دامپزشکی و میادین عرضه دام مجاز، آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد.

دکتر امجدی از عموم شهروندان گرامی درخواست نمود: در جهت جلوگیری از بروز بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان خصوصا' بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (cchf) دام های قربانی مورد نیاز خود را فقط از مراکز عرضه دام تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و از کشتار دام در معابر و منازل جدا' خودداری نمایید تا همه با هم در خصوص ارتقاء بهداشت عمومی و سلامت جامعه گام برداریم.

ایشات تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا (کووید 19) در کشور و استان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کلیه مراکز عرضه، فروش و کشتار دام قربانی خصوصا' رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش الزامی می باشد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤١٦١/
  • ٠٨:٥٤ - سه شنبه ٧ مرداد ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 28

خروج