چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان خبرداد:

مانور دور میزی پدافند غیر عامل در اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان

مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل مانور دور میزی با موضوع کشف محموله غیر مجاز آلوده به سالمونلا در استان هرمزگان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، دکتر محمد جانباز اظهار کرد: این مانور دور میزی به منظور آمادگی بیشتر و با هدف مقابله با تهدیدات دشمن آغاز شد.


وی افزود: پدافند غیرعامل نقش مهمی در ایمن‌سازی زیرساخت‌های کشور و کاهش آسیب‌پذیری در مقابل تهدیدات سازماندهی و هدایت شده دشمن دارد بطوری که کشور را از درون مصون سازی می کند.  .


وی ایجاد آمادگی در بین نیروها و هماهنگی بین دستگاه های مرتبط، فرهنگ سازی پدافند غیر عامل بعنوان یک اصل،شناسایی نقاط ضعف به منظور برطرف سازی آنها،تقویت نقاط قوت،شناسایی تهدیدات و برنامه ریزی در جهت کنترل آن را از مهمترین اهداف برگزاری این مانور مطرح نمود.


مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان برگزاری مانور و رزمایش های پدافند غیر عامل در استان را بسیار مهم دانست.


دکتر جانباز اظهار داشت: «سالمونلا» نوعی باکتری است که می‌تواند در روده حیوان و انسان زندگی و رشد کرده و زمینه مسمویت غذایی را به وجود می‌آورد.


وی گفت: سالمونلا باکتری باسیل گرم منفی است که در جوجه‌ها و تخم‌مرغ‌ها معمولاً وجود دارد. سالمونلا عامل یکی از شایع‌ترین مسمومیت‌های غذایی می‌باشد. سالمونلا می‌تواند تخمدان‌های پرنده را آلوده کند و قبل از تخم گذاردن پرنده، وارد تخم‌مرغ شود یا اینکه به هنگام تخم گذاردن پرنده، به پوسته تخم مرغ نفوذ کند. سالمونلا با پختن غذا از بین می‌رود .


وی خاطر نشان کرد: به محض بروز بحران و اطمینان فرمانده حادثه و گزارش ایشان به مدیر اتاق بحران فرا خوان تشکیل جلسه فوری از طریق ارشد هماهنگی به اعضای می دهد . ضمن اینکه ارشد هماهنگی، هماهنگی های لازم را با اعضای ذیربط( ارشد هماهنگی، رئیس بخش برنامه ریزی، رئیس امور اداری و پشتیبانی، بخش عملیات، بخش لجستیک، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعاتو ...) انجام می دهد .


وی در پایان از کلیه دستگاه های ذیربط و همکاران آن مجموعه، همکاران اداره کل دامپزشکی استان و شهرستان و سایر دستگاه های اجرایی که بنحو احسن و با حضور فعال در این مانور شرکت نمودند تشکر کرد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٩٢٦/
  • ١٢:١٩ - دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧/
  • تعداد بازدید: 264
کلید واژه ها

خروج