• 1400/08/30 - 09:25
  • تعداد بازدید : 40
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
بازدید از اجرای عملیات مبارزه با بیماری های دامی در شهرستان خمیر

عملیات مبارزه با بیماری های دامی در شهرستان خمیر مورد بازدید رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان خمیر، دکتر حمید خامه چی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان طی سفر به شهرستان خمیر، عملکرد بخش مبارزه با بیماری های دامی این اداره را، مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

دکتر مریم ملی نژاد سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان در این بازدید، ابتدا گزارشی از فعالیت های این شهرستان در خصوص پیشگیری از بروز بیماری های دامی در سال 1400 اعم از واکسیناسیون، پایش و مراقبت و سمپاشی دام و اماکن دامی ارائه نمود.

در ادامه نظارت بر عملکرد اکیپ عملیاتی شهرستان در بازدید میدانی، از روستاهای چاه لیمو و کشار بالا توسط دکتر خامه چی صورت پذیرفت.

دکتر خامه چی در این بازدید میدانی، ضمن ابراز رضایت از عملکرد فنی و کارکرد بخش بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی این شهرستان در راستای رسیدگی به مشکلات دامداران با آنان به بحث و گفتگو پرداخت و راهکارهای لازم و مناسب را ارائه کرد و بیان داشت: خدمات رسانی به مناطق محروم و تلاش بی وقفه برای از بین بردن مشکلات دامداران، در دستور کار اکیپ های دامپزشکی به خصوص اکیپ های عملیاتی در بخش مبارزه با بیماری های دامی شهرستان خمیر می باشد.

دکتر ملی نژاد اظهار داشت: انجام به موقع واکسیناسیون دام ها در شهرستان باعث پیشگیری و کنترل بروز بیماری های واگیر دار دامی و مشترک بین دام و انسان، در سطح شهرستان گردیده است و در این بازدید رعایت نکات بهداشتی و اصول امنیت زیستی و کنترل تردد دام و استفاده از سم و داروهای ضد انگل را، در واحدهای دامداری به دامداران توصیه نمود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بندر خمیر
  • کد خبر : 279114
کلمات کلیدی
khamir اداره دامپزشکی شهرستان خمیر

khamir اداره دامپزشکی شهرستان خمیر

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه