• 1400/09/01 - 12:06
  • تعداد بازدید : 22
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
خطر شیوع بیماری تب برفکی را جدی بگیرید

هشدار معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان به دامداران در خصوص بیماری تب برفکی

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، دکتر کامبیز امجدی گلپایگانی معاون سلامت این اداره کل، با صدور اطلاعیه ای از عموم دامداران استان هرمزگان درخواست نمود؛ با اکیپ های واکسیناسیون و مبارزه با بیماری تب برفکی نهایت همکاری را داشته باشند.

دکتر امجدی گفت: بیماری تب برفکی یکی از واگیردار ترین بیماری ویروسی در جمعیت دامی می باشد که با توجه به میزان واگیری بالا نزدیک به صد در صد، همراه با علائم تب، بی اشتهایی، بی حالی، لنگش و زخمهای دهانی و پستانی با کاهش اشتها در رکود تولید شیر در دام های شیری و حجم گیری عضلات دام های پرواری و پایین آوردن ضریب تبدیل دام و تلفات بالابروز می کند، که ضررهای اقتصادی زیادی به دامداران تحمیل می نماید.

وی افزود: با توجه به شروع فصل سرما و خطر شیوع بیماری تب برفکی، لزوم واکسینه کردن دامها و رعایت اصول امنیت زیستی در دامداری ها و مناطق روستایی و عشایری در دستور کار دامداران گرامی قرار گیرد.

این مقام مسؤول اظهار داشت: رعایت اصول بهداشتی در دامداری و نظارت بر جابجایی دام ها و جلوگیری از ورد دام های فاقد هویت به دامداری، اجرای اصول امنیت زیستی، نظارت بر تردد پرسنل دامداری ها و واکسیناسیون به موقع دام ها، از راه های مؤثر در جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی در واحد دامداری های سنتی و صنعتی می باشد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان از دامداران گرامی درخواست نمود: با توجه به شروع اجرای فاز پائیزه طرح واکسیناسیون دام های سبک بر علیه بیماری تب برفکی، با اکیپ های عملیاتی دامپزشکی که با برنامه ریزی مناسب به منظور تحت پوشش قرار دادن جمعیت دامی به صورت رایگان به منظور پیشگیری از بروز این بیماری اقدام می نمایند، نهایت همکاری را داشته باشند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,اخبار شهرستان رودان,اخبار شهرستان بستک,اخبار شهرستان قشم,اخبار شهرستان بشاگرد,اخبار شهرستان بندر لنگه,اخبار شهرستان پارسیان,اخبار شهرستان بندر خمیر,اخبار شهرستان حاجی آباد,اخبار شهرستان سیریک,اخبار شهرستان میناب,اخبار شهرستان بندرعباس,اخبار شهرستان جاسک,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 279280
کلمات کلیدی
سید امین عمرانی

سید امین عمرانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه